Windsurfing

Od kiedy przenieśliśmy nasz obóz sportowy do Kosarzyna w 2022r. nie mogliśmy realizować jednego z naszych ulubionych bloków zajęć – żeglarstwa. Było to spowodowane tym, że nad jeziorem Borek nie ma na razie możliwości pływania na łódkach. Była to jednak dla nas ogromna strata, dlatego od roku 2024r. żeglarstwo wraca na Progress-Camp! 

Windsurfing, czyli żeglarstwo deskowe, to pływanie po wodzie na desce, z przymocowanym do niej pędnikiem (żaglem). Windsurfing, jako klasa RS:X, w latach 1984-2020 była konkurencją olimpijską.

Na zajęciach poznajemy teorię żeglowania, budowę deski i żagla oraz technikę żeglowania na windsurfingu. Bez teorii nie da się żeglować, ale jak tylko omówimy najważniejsze kwestie, od razu schodzimy na wodę!

Na obozach dla dzieci Progress-Camp pływamy na windSUPach, czyli dmuchanych deskach SUP, z dołączonym do niej pędnikiem. Być może nie uda nam się tutaj uzyskać takich prędkości jak na zwykłych, sztywnych deskach windsurfingowych, ale na naukę windsurfingu windSUPy nadają się idealnie.