Rowery wodne

Obozy sportowo-rekreacyjne nad jeziorem, dają nam mnóstwo możliwości na organizowanie zajęć na wodzie. Zajęcia mogą być bardziej sportowe – jak np. kajaki lub windsurfing, ale mogą być także rekreacyjne, jak pływanie rowerem wodnym.

„Kolarstwo wodne”, jak z przymrużeniem oka nazywamy ten blok zajęć, to nic innego jak pływanie łodzią wyposażoną w koło łopatkowe (w niektórych modelach w śrubę), które napędzane jest siłą mięśni naszych nóg. Kręcenie pedałami zastępuje ruchy wioseł i popycha rower do przodu.

Pierwszy rower wodny zaprojektowana został przez samego Leonardo da Vinci, choć jego budowa znacznie różniła się od współcześnie używanych.

Rowery wodne to świetny sposób na aktywny wypoczynek, gdzie przy niewielkim wysiłku możemy obcować z przyrodą Krzesińskiego Parku Krajobrazowego, na terenie którego organizowane są nasze obozy i kolonie sportowe. 

Tak jak i podczas zajęć z kajaków poszukiwać będziemy jednego z zaginionych samolotów, które podczas oblężenia Wrocławia (na koniec II Wojny Światowej) wyleciały z Wrocławia do Berlina, ale nigdy nie dotarły do swojego celu. 

Legenda głosi, że jeden z nich podczas swojego lotu potrzebował awaryjnego lądowania. Pilot dostrzegł dużą polanę pokrytą śniegiem (ponieważ była to końcówka zimy) i stwierdził, że jest to bezpieczne miejsce na wylądowanie. Nie wiedział jednak, że ta duża polana, to tak naprawdę zamarznięte jezioro Borek. Lód pod ciężarem samolotu pękł, a samolot zatonął w głębinach jeziora (a głębokość potrafi tu przekraczać 8m).