Deski SUP

W ostatnich latach w naszym kraju nastąpił BUM na pływanie na deskach SUP. Gdziekolwiek nie pojawimy się nad jeziorem, mamy dużą szansę spotkania kogoś uprawiających tą formę aktywności fizycznej. Od 2024r. będzie można popływać na takich deskach również na obozach letnich Progess-Camp.

Czym jest SUP? Stand up paddle, czyli sport polegający na pływaniu na desce, napędzanej za pomocą pagaja. Sam pomysł poruszania się na platformach przy użyciu pagaja lub kija sięga nawet 5000 lat wstecz, jednak współczesny SUP wywodzi się z lat 40’ XX wieku z Hawajów, a konkretnie z Waikiki, czyli plaży w Honolulu, na południowym wybrzeżu wyspy O’ahu. 

Pływanie na deskach SUP przynosi wiele korzyści. Po za tym, że jest to trening mięśni całego ciała, który rozwija także naszą równowagę i koordynację ruchową, jest to także świetny sposób na obcowanie z naturą. Dodatkowo gdy sport ten uprawiamy wraz z innymi, jest to bardzo dobra forma integracji oraz wspólnego spędzania czasu.

Na obozach letnich Progress-Camp SUP to przede wszystkim wstęp do windsurfingu, polegający na zapoznaniu się z deską, z utrzymywaniem na niej równowagi, nauką wpadania i ponownego wspinania się na nią. 

Podczas zajęć uczymy się utrzymywać równowagę na desce, uczymy się prawidłowej techniki wiosłowania oraz zwrotów. Dla grup, które opanują podstawy, organizujemy również mini zawody.