kolonie dla dzieci wrocław, kolonie sportowe wrocław, obóz wrocław

Rugby Tag

Słyszeliście kiedyś opinię, że gra Rugby jest bardzo twarda, kontuzyjna lub brutalna? A może sami tak uważacie? Czas na przełamanie stereotypu! W ofercie letnich obozów dla dzieci Progress-Camp przygotowaliśmy jedną z najlepszych gier zespołowych uczących… pracy w zespole oraz szacunku do przeciwnika – Rugby Tag.

kolonie dla dzieci wrocław, kolonie sportowe wrocław, obóz wrocław, kolonia wrocław

Rugby Tag, to odmiana gry w Rugby, przygotowana specjalnie dla dzieci i młodzieży, która bazuje na podstawowych zasadach Rugby. Gra w założeniu jest jednak bezkontaktowa, to znaczy, nie występuje tu element „szarży” – ataku na przeciwnika celem przewrócenia go na ziemię. Zamiast tego, każdy z zawodników posiada tagi – dwie szarfy przymocowane na wysokości bioder po lewej i prawej stronie ciała.

Zadaniem zawodników, jest przeniesienie piłki na pole punktowe przeciwnika. Jeśli jednak przeciwnik zerwie jeden z tagów zawodnika atakującego, musi on w ciągu 3 sekund lub 3 kroków podać piłkę do zawodnika ze swojej drużyny. Jeśli jednak nie zdąży tego zrobić lub obrońca zerwie dwa tagi zawodnikowi będącemu w posiadaniu piłki, sędzia natychmiast dyktuje rzut wolny dla obrońców.

kolonie dla dzieci wrocław, kolonie sportowe wrocław, obóz wrocław, kolonia wrocław

W przypadku zerwania przez obrońcę jednego z tagów zawodnika z piłką, podnosi on rękę z tagiem w górę i krzyczy „tag”. Od tego momentu jest on wyłączony z gry, do czasu, aż zwróci tag właścicielowi. Mechanizm ten, choć z pozoru nielogiczny, jest bardzo przemyślany, ponieważ cała akcja zerwania tagu, jest imitacją „szarży” z prawdziwego Rugby, w której to zarówno atakujący, jak i obrońca, po udanej szarży, są chwilowo wyłączeni z dalszej akcji.

Tak jak w grze Rugby, podania piłki nie mogą być wykonane do przodu. Różnicą natomiast jest fakt, że w Rugby Tag niedozwolone jest kopanie piłki nogą.

kolonie dla dzieci wrocław, kolonie sportowe wrocław, obóz wrocław, kolonia wrocław

W Rugby Tag, tak jak i w Rugby, występuje jajowata piłka, której kształt zawdzięczamy tradycji. Od początku istnienia gier uznawanych za przodków Rugby, piłka miała właśnie taki kształt. Miało to związek z tym, że w tamtych czasach, piłkami były napompowane powietrzem świńskie pęcherze, które mają kształt owalny. Dodatkowo pierwsza piłka, którą wykonano z kauczuku, zaprojektowana została przez Richarda Lindona, mieszkańca małej wioski Rugby, skąd pochodzi ta dyscyplina sportu.

kolonie dla dzieci wrocław, kolonie sportowe wrocław, obóz wrocław, kolonia wrocław

Gra Rugby Tag jest bezkontaktową formą gry Rugby, ponieważ jedynym kontaktem w tej grze jest zrywanie przeciwnikowi tagów. Zabronione jest chwytanie przeciwnika, przewracanie go, odpychanie, a nawet wyrywanie piłki z jego rąk. Dzięki temu, grę tę można stosować nawet w najmłodszych grupach wiekowych, a sama gra doskonale uczy obozowiczów szacunku do przeciwnika.

kolonie dla dzieci wrocław, kolonie sportowe wrocław, obóz wrocław, kolonia wrocław

Jeśli zainteresowała Was ta dyscyplina, zapraszamy na nasze kolonie! Z dumą możemy pochwalić się, że Progress-Camp to jedyny obóz dla dzieci na Dolnym Śląsku, w którego programie znajduje się Rugby Tag!  kolonie dla dzieci wrocław, kolonie sportowe wrocław, obóz wrocław, kolonia wrocław

Współpraca

Nasi partnerzy

skontaktuj się z nami

Kontakt

Napisz do nas lub zadzwoń:

Formularz kontaktowy


Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Progress-Camp s.c. z siedzibą ul.Canaletta 12/4, 51-650 Wrocław, jako administratora danych osobowych, w celu realizacji usług dostępnych w serwisie oraz w celach marketingowych, w tym na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Progress-Camp w imieniu własnym.