Archery Tag

Choć nie jest to dyscyplina sportowa, to są to jedne z zajęć, na które czeka wiele obozowiczek i obozowiczów. Zajęcia na których chwilowo stajemy się Legolasem, Robin Hoodem czy Arrow’em. 

Jeśli mielibyśmy opisać matematycznie, czym jest Archery Tag, które wskoczyło do programu obozów sportowych Progress-Camp w roku 2022, użylibyśmy poniższego wzoru:

Archery Tag = paintball + zbijak + łuki

W największym uproszczeniu, naszym zadaniem jest trafić przeciwnika wystrzeloną przez nas strzałą. Trzeba jednak uważać, bo jeśli przeciwnik złapie naszą strzałę niczym ninja, sami zostaniemy wyeliminowani.

To jednak nie wszystko. Trybów i scenariuszy w Archery Tag można wymyślać tak dużo, jak duża jest nasza wyobraźnia: od rozbicia drużyny przeciwnej, poprzez zdobywanie flagi, aż do wykonywania konkretnych zadań pod ostrzałem przeciwnika. 

Archery Tag rozwija naszą zwinność, szybkość, szybkość reakcji, ale pomaga nam także doskonalić umiejętność współpracy w drużynie. W końcu gdy kończą się strzały naszemu koledze z drużyny, musimy go osłonić, by ten bez problemu wyszedł zza przeszkody i zebrał strzały leżące na polu gry.

Jeśli jednak kogoś przeraża wizja bycia postrzelonym przez łucznika z przeciwnej drużyny – proszę się nie martwić. Strzały zakończone są szeroką gąbką, dzięki czemu trafienie nie jest mocno odczuwalne, a żeby zwiększyć bezpieczeństwo na twarzy mamy założoną specjalną maskę.