Tchoukball – kolejna nowość na Progress-Camp 2020!

W tym roku mamy dla naszych uczestników jeszcze jedną nową dyscyplinę w programie naszych obozów – Tchoukball 🙂

Tchoukball (czasami w Polsce nazywany po prostu “czukbol”) to młoda dyscyplina sportowa, która powstała w drugiej połowie XX wieku przez szwajcarskiego biologa – Hermanna Brandta. Chciał on stworzyć dyscyplinę bezkontaktową, aby zminimalizować ryzyko występowania kontuzji podczas gry.

W grze występują dwie charakterystyczne bramki, które w rzeczywistości są kwadratowymi mini-trampolinami o boku 1 metra. Aby zdobyć punkt, drużyna musi rzucić piłką w bramkę, a następnie piłka ta, musi upaść na pole gry (ale po za pole bramkowe). Drużyna obrońców, nie może blokować piłki, nie może zabierać piłki przeciwnikowi, nie może także przerywać podań drużyny przeciwnej, ale może za to, po odbiciu piłki od bramki, bronić i łapać, żeby piłka nie upadła na pole gry.

Nazwa tej dyscypliny wzięła się od charakterystycznego dźwięku “czuk”, który wydobywa się kiedy piłka uderza w bramkę 🙂  Międzynarodowa Federacja Tchoukballa podjęła bardzo dużo działań, aby dyscyplina ta znalazła się w programie Igrzysk Sportów Nieolimpijskich WorldGames 2017 we Wrocławiu, niestety nie udało się tego osiągnąć.

Zobaczcie jak widowiskowa może być to dyscyplina u profesjonalnych “czukbolistów” 🙂

Współpraca

Our partners

skontaktuj się z nami

Contact

Call or message us

Contact form


I hereby give consent for my personal data to be processed by the administraror of personal data which is Progress-Camp Company, ul. Krucza 2a/25, 53-411 Wrocław, in order to provide services offered by the company and for marketing purposes, including receiving commercial information sent by Progress-Camp on its own behalf.