Nowość na Progress-Camp – Lubiatów 2020!

W tym roku, na naszych obozach sportowo-rekreacyjnych w Lubiatowie wprowadzamy nowy blok zajęć – biegi na orientację.

Dyscyplina ta, polega na przebiegnięciu wyznaczonej trasy w jak najkrótszym czasie. Proste? Proste. Sytuacja komplikuje się jednak, kiedy trasę wyznaczają punkty porozrzucane po lesie. Żeby je odnaleźć, trzeba posłużyć się mapą i kompasem. Liczy się więc tutaj nie tylko szybkość biegania, ale także umiejętność czytania mapy oraz odnajdywania się w terenie. O zwycięstwie często decyduje jedno błędne odczytanie mapy.

Charakterystyczną rzeczą w biegach na orientacje są “lampiony”, czyli biało-pomarańczowe (czasami biało-czerwone) punkty kontrolne. Punkty porozstawiane są na trasie, a każdy z nich posiada dziurkacz, wycinający odpowiedni kształt. Zawodnik ze swoją kartą startową przybiega do takiego punktu i w odpowiednim miejscu przykłada swoją kartę startową zaznaczając dziurkaczem, że ten punkt został przez niego zaliczony. Dzięki temu sędziowie wiedzą, że dany zawodnik odnalazł wszystkie punkty kontrolne.

Już nie możemy się doczekać biegów po lubiatowskich lasach 🙂

Współpraca

Our partners

skontaktuj się z nami

Contact

Call or message us

Contact form


I hereby give consent for my personal data to be processed by the administraror of personal data which is Progress-Camp Company, ul. Krucza 2a/25, 53-411 Wrocław, in order to provide services offered by the company and for marketing purposes, including receiving commercial information sent by Progress-Camp on its own behalf.