kolonie wrocław, kolonie sportowe wrocław, kolonie dla dzieci wrocław, obóz sportowy, obozy dla dzieci, obozy sportowe

Turystyka kajakowa

Kolonie dla dzieci nad jeziorem, to fantastyczna okazja do zapoznania się z różnymi sportami wodnymi. Jednym z nich jest kajakarstwo, które musiało znaleźć się w ofercie naszych obozów.

Kajaki były jednymi z pierwszych łodzi skonstruowanych przez człowieka. Choć data pojawienia się w użyciu kajaków nie jest znana, to coraz to nowsze badania pokazują, że pierwowzory kajaków pojawiły się już w starożytności. W grobowcu jednego z sumeryjskich królów odkryto srebrny model pirogi (łódź kształtem przypominająca kajak) i wiosła.

Sama nazwa kajak, wywodzi się od Eskimosów, którzy swoje łodzie przypominające dzisiejsze kajaki nazywali KA Y AK. Łodzie zbliżone do dzisiejszych kajaków były używane także przez Indian, zamieszkujących tereny dzisiejszej Kanady, starożytnych Egipcjan, a także australijskich Aborygenów.

W dzisiejszych czasach kajaki wykorzystywane są na setki sposobów, a sport kajakowy rozbudowany jest do wielu konkurencji (od kajakarstwa klasycznego, przez kajakarstwo górskie na rwących rzekach, żeglarstwo kajakowe – czyli kajaki z żaglami, kajak polo – drużynowa gra z piłką, aż po rodeo kajakowe – czyli akrobatykę kajakową).

Turystyka kajakowa na obozie Progress-Camp, to przede wszystkim wypłynięcie na Jezioro Sławskie i poznawanie jego zakamarków. Zajęcia te idealnie wpisują się w „aktywny wypoczynek”, ponieważ praca mięśni obręczy barkowej, układu oddechowego oraz układu krwionośnego, połączona jest tutaj z ciszą Jeziora Sławskiego, na którym zakaz jest używania łodzi z silnikami spalinowymi (więcej szczegółów o Jeziorze Sławskim pisaliśmy TUTAJ).

Kajaki to również wyzwanie! Część grup ma szansę dopłynąć do najbliżej leżącej nas wyspy, z której rozlega się fantastyczny widok na dwie zatoki: Zatokę Lubiatowską oraz Zatokę Krępińską, co widać na zdjęciu powyżej. Inni zdobywają drugi brzeg Jeziora Sławskiego. Chętni kajakarze, mogą też wziąć udział w krótkich wyścigach.

Kajaki to także świetna lekcja współpracy. Trzeba umieć skoordynować ruchy z kolegą z kajaka, a także dogadać się w którym kierunku chcemy płynąć (a czasem okazuje się to nawet trudniejsze od koordynacji ruchów 😊 ).

Na kajakach jest przygoda, są wyzwania, no i jest też radość 🙂

Współpraca

Nasi partnerzy

skontaktuj się z nami

Kontakt

Napisz do nas lub zadzwoń:

Formularz kontaktowy


Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Progress-Camp s.c. z siedzibą ul.Canaletta 12/4, 51-650 Wrocław, jako administratora danych osobowych, w celu realizacji usług dostępnych w serwisie oraz w celach marketingowych, w tym na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Progress-Camp w imieniu własnym.