Tchoukball – kolejna nowość na Progress-Camp 2020!

W tym roku mamy dla naszych uczestników jeszcze jedną nową dyscyplinę w programie naszych obozów – Tchoukball 🙂

Tchoukball (czasami w Polsce nazywany po prostu „czukbol”) to młoda dyscyplina sportowa, która powstała w drugiej połowie XX wieku przez szwajcarskiego biologa – Hermanna Brandta. Chciał on stworzyć dyscyplinę bezkontaktową, aby zminimalizować ryzyko występowania kontuzji podczas gry.

W grze występują dwie charakterystyczne bramki, które w rzeczywistości są kwadratowymi mini-trampolinami o boku 1 metra. Aby zdobyć punkt, drużyna musi rzucić piłką w bramkę, a następnie piłka ta, musi upaść na pole gry (ale po za pole bramkowe). Drużyna obrońców, nie może blokować piłki, nie może zabierać piłki przeciwnikowi, nie może także przerywać podań drużyny przeciwnej, ale może za to, po odbiciu piłki od bramki, bronić i łapać, żeby piłka nie upadła na pole gry.

Nazwa tej dyscypliny wzięła się od charakterystycznego dźwięku „czuk”, który wydobywa się kiedy piłka uderza w bramkę 🙂  Międzynarodowa Federacja Tchoukballa podjęła bardzo dużo działań, aby dyscyplina ta znalazła się w programie Igrzysk Sportów Nieolimpijskich WorldGames 2017 we Wrocławiu, niestety nie udało się tego osiągnąć.

Zobaczcie jak widowiskowa może być to dyscyplina u profesjonalnych „czukbolistów” 🙂

Współpraca

Nasi partnerzy

skontaktuj się z nami

Kontakt

Napisz do nas lub zadzwoń:

Formularz kontaktowy


Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Progress-Camp s.c. z siedzibą ul.Canaletta 12/4, 51-650 Wrocław, jako administratora danych osobowych, w celu realizacji usług dostępnych w serwisie oraz w celach marketingowych, w tym na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Progress-Camp w imieniu własnym.