Nowość na Progress-Camp – Lubiatów 2020!

W tym roku, na naszych obozach sportowo-rekreacyjnych w Lubiatowie wprowadzamy nowy blok zajęć – biegi na orientację.

Dyscyplina ta, polega na przebiegnięciu wyznaczonej trasy w jak najkrótszym czasie. Proste? Proste. Sytuacja komplikuje się jednak, kiedy trasę wyznaczają punkty porozrzucane po lesie. Żeby je odnaleźć, trzeba posłużyć się mapą i kompasem. Liczy się więc tutaj nie tylko szybkość biegania, ale także umiejętność czytania mapy oraz odnajdywania się w terenie. O zwycięstwie często decyduje jedno błędne odczytanie mapy.

Charakterystyczną rzeczą w biegach na orientacje są „lampiony”, czyli biało-pomarańczowe (czasami biało-czerwone) punkty kontrolne. Punkty porozstawiane są na trasie, a każdy z nich posiada dziurkacz, wycinający odpowiedni kształt. Zawodnik ze swoją kartą startową przybiega do takiego punktu i w odpowiednim miejscu przykłada swoją kartę startową zaznaczając dziurkaczem, że ten punkt został przez niego zaliczony. Dzięki temu sędziowie wiedzą, że dany zawodnik odnalazł wszystkie punkty kontrolne.

Już nie możemy się doczekać biegów po lubiatowskich lasach 🙂

Współpraca

Nasi partnerzy

skontaktuj się z nami

Kontakt

Napisz do nas lub zadzwoń:

Formularz kontaktowy


Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Progress-Camp s.c. z siedzibą ul.Kurcza 2a/25, 53-411 Wrocław, jako administratora danych osobowych, w celu realizacji usług dostępnych w serwisie oraz w celach marketingowych, w tym na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Progress-Camp w imieniu własnym.